Tayfun Kapanışları Makao Kumarhaneleri İçin Kötü Aya Neden Oldu

Dünyanın kumar etkin noktası olan Makao, bir tayfunun kumarhanenin kapanmasına neden olmasının ardından yılların en kötü aylarından birini yaşadı bazıları bir günden fazla süren çok sayıda kumarhane.

#
Casino Sitesi
Üyelik Bonusu
Puan
Siteye Git
1
3000 TL %100
5.0⭐
2
2000 TL %200
4.9⭐
4
3000 TL %100
4.7⭐
5
3000 TL %100
4.6⭐
6
3000 TL %100
4.5⭐
7
1500 TL %100
4.4⭐
8
1000 TL %100
4.3⭐
9
3000 TL %100
4.2⭐

Fırtına, kumarhanelerin kumar lisanslarının ilk kez dağıtıldığı 2002’den bu yana ilk kez kapılarını kapatmak zorunda kalması anlamına geliyordu.

Endüstri uzmanı Grant Govertsen’in erken tahminlerine göre, yaklaşık 48 saat süren bu dönemdeki kapatma, bölgedeki kumarhanelerin 1,5 milyar patacas (yaklaşık 186 milyon $) gelir kaybına mal olacak.

Daha Geniş Ekonomik Nedenler

Ancak bu sert hava dönemi, Macau’nun son aylarda büyümesini engelleyen tek şey değil.

Sürekli zayıflayan bir yuan, Çin ekonomisinin devam eden yavaşlaması ve ABD ile çok sayıda ticaret sorunu birleşerek bölgenin geçmiş yılların ekonomik zirvelerine ulaşmak için mücadele etmesine neden oldu.

Siteye Kaydol

Kumarhane Geliri İçin Olumlu Daha Geniş Resim

Elbette Makao’nun kumarhanelerinin düşük performans gösterdiğini söylemek resmin yalnızca bir kısmını ortaya koyuyor. Eylül ayında oyun gelirleri hala %2,8 arttı, ancak bunun 2016’dan bu yana en zayıf büyüme seviyesi olduğunu belirtmek gerekir.

Ayrıca kumarhaneler, neredeyse tüm Japon ve Çinli işçiler için yıllık en uzun tatil dönemi olan Altın Hafta’nın Makao’nun kumar servetini canlandırmaya yardımcı olacağından umutlu.

Siteye Kaydol

Her yıl insanlar eve mali açıdan muzaffer bir şekilde dönme umuduyla nakitlerini harcamak için bölgeye gelir.

Ancak, sektör uzmanları Altın Haftanın ek gelir getirip getirmeyeceği veya başka bir hayal kırıklığı yaratıp yaratmayacağı konusunda bölünmüş görünüyor. Otel rezervasyonları önceki yıllardaki kadar yüksek olmasa da, bazı insanlar Çin ekonomisinin son dönemdeki kötü performansını göz önünde bulundurarak çok sayıda insanın maaşlarını tamamlama umuduyla Makao’ya gelebileceğini öne sürüyor.

Siteye Kaydol

Bloomberg İstihbarat analisti Margaret Huang şunları söyledi: “Makao’nun Altın Haftası için olumlu etkenler arasında Macau’nun daha iyi bağlantıya sahip olması, erişim kolaylığı ve hava koşullarının artık Eylül’e göre daha ılıman olması göz önüne alındığında büyük bir çekiciliğe sahip olması yer alıyor. ” “Macau’nun tüm Ekim ayı oyun geliri 2014’ten bu yana ilk kez 28 milyar patakayı (4,8 milyar S$) geçebilir.”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir