Vietnam’da Yasadışı Çevrimiçi Kumar Operasyonu Kapatıldı

Kumara yönelik baskılarının devamında, Vietnam’daki yetkililer 26 milyon doları aşan bir çevrimiçi oyun operasyonunu çökertti. Baskında 10 kişi tutuklandı ve Vietnamlı yetkililer bunun sert bir baskının sadece başlangıcı olduğunu belirtti.

#
Casino Sitesi
Üyelik Bonusu
Puan
Siteye Git
1
3000 TL %100
5.0⭐
2
2000 TL %200
4.9⭐
4
3000 TL %100
4.7⭐
5
3000 TL %100
4.6⭐
6
3000 TL %100
4.5⭐
7
1500 TL %100
4.4⭐
8
1000 TL %100
4.3⭐
9
3000 TL %100
4.2⭐

Vietnam’da Kumar

Vietnam, diğer birçok Asya ülkesi gibi kumara izin vermez. Yine de, vatandaşlarının çoğu uygulamadan keyif alıyor.

Vietnam’ın uzun bir kumar geçmişi vardır ve yalnızca turistler için gerçek mekanda faaliyet gösteren kumarhaneleri vardır. Bu durum vatandaşları herhangi bir vergi ödemeden milyonlarca dolar kazandıran kumar operasyonları ile yeraltına inmeye zorladı. Vietnam’da çevrimiçi kumarhane işletmek için ağır cezalar var.

Baskın

Bir ihbar ve birkaç hafta süren gözlemden sonra, Vietnamlı yetkililer birçok şehirde birkaç eve baskın düzenledi.

İki tüfek, 20.000$ tutarında nakit para, çok sayıda araba ve cep telefonu ele geçirildi. Şüphelilerin tüm bu maddeleri çevrimiçi kumar çetelerinde ve yasa dışı bir tefecilik operasyonunda kullandıklarına inanılıyor. Ve iddiaya göre bu iki girişimin çoğu aynı müşteriye sahipti.

Siteye Kaydol

Çalışmakta olan birkaç kumar web sitesi ve spor kitabı vardı ve çevrimiçi kumarhane oyunları da buna dahildi.

Yüzük büyük ölçüde güney ve orta Vietnam’da bulunuyordu ve yalnızca birkaç aydır faaliyet gösteriyordu. Elebaşı Hyunh Quoc Viet olarak belirlendi.

Siteye Kaydol

Planlanan Daha Fazla Operasyon

Bu büyük bir sıkıntı olsa da, polis daha büyük baskınların yolda olabileceğini ima etti. Daha fazla baskın olursa, yarım milyar dolara kadar el konulması ve 100’den fazla kişinin tutuklanması olasıdır.

Bu etkinlik Vietnam’daki ciddi sorunlara ışık tutuyor. Çevrimiçi baskınlar, ülkenin yoksulluğun daha fazla olduğu bölgelerindeki evlere/dairelere yapılıyor ve bu yoksulluğun suç işlemek için başlıca motivasyon kaynağı olması muhtemel.

Siteye Kaydol

İlgili kişiler, onları iyi para vaadiyle çevrimiçi kumarhaneler işletmeye ikna eden çevrimiçi girişimci figürlere karşı savunmasızdır. Genellikle, bu girişimci figürler, Vietnam yasalarından muaf, offshore gruplardır.

Ama tutuklanan insanlar, fon kaynakları hakkında bilgi sızdırmayı reddeden Vietnam vatandaşları. Vietnam’ın yasadışı kumar sıkıntılarının, ya uygulama yasallaştırılana kadar ya da insanlar bunu yasa dışı yapmanın stresinden bıkana kadar devam etmesi muhtemeldir.

Siteye Kaydol

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir